історія бібліотеки


Історія бібліотеки с. Зірне

з розповідей очевидців.

Перша бібліотека була заснована близько 1952 року знаходилося її приміщення в колишніх польських казармах. Першим бібліотекарем була  Гайдук Галина Володимирівна.



           Гайдук Г.В.   підряд  38  скликань обиралася депутатом сільської ради. Була обрана народним засідателем районного суду, головою адмінкомісії сільської ради, членом виконкому сільської ради,  активна учасниця художньої самодіяльності, членом правління колгоспу ім. Шевченка. Освіта - Дубенське культурно освітнє училище.





В 1957 році було побудоване нове приміщення сільського будинку культури і туди ж перенесена сільська бібліотека

В 1972 році бібліотека обслуговувала 2 села: Зірне та Теклівку, в яких  проживало 2157 чоловік із них дорослого населення 1547 чол.

Бібліотека обслуговувала 1086 читачів , із них – 320 дітей

Бібліотечний фонд складав 12296 книг втому числі:

 2352 – суспільно-політичної;

404 – природничої;

178 -  технічної;

836 – сільськогосподарської;

7649 – художньої;

443 – дитячої.

Надходження книг було централізоване. Крім  цього бібліотека в 1972 році за кошти  з культфондів місцевого колгоспу придбала літератури на суму 225 крб ( карбованців) та телевізор «Берізка».

З 13 лютого 1973 - по 01 жовтня 1998 року бібліотекою у Зірненській тоді восьмирічній школі завідувала бібліотекою  Мельник Галина Адамівна.




Проводила у школі різноманітні заходи для зацікавлення дітей книгою, приймала участь у республіканському огляді-конкурсі на краще збереження навчальної книги і була  нагородженна почесною грамотою  міністерства освіти Української РСР (6 листопада 1987 року) за активну участь і досягнуті успіхи.

В 1976 бібліотеку перенесли  в новопобудоване приміщення , де знаходилася контора колгоспу ім. Шевченка та сільська рада. Вона займала  3  кімнати.

З 1978 -1989 роки в бібліотеці працювали вже 2 працівники Гайдук Г. В.  та Окерешко Людмила Василівна. Окерешко Л .була активною учасницею художньої cамодіяльності.

 З 1991 року в бібліотеці працювали Тимощук  Марія Володимирівна, Калініченко Алла Адамівна (1993- 1995), Ленчинець Віта.

З  1997 року в сільському абонементі  на посаді бібліотекаря працює Саванчук Валентина Василівна.



Восени 2014 року Саванчук В.В. приймала участь у фото конкурсі «Читати усюди». Вона 22 роки співала у районному народному хорі «Богуш», булла депутатом міської ради, головою адмін комісії, брала активну участь громадському житті села. Освіта вища – Житомирський сільськогосподарський інститут спеціальність - зооінженер, проходила курси керівних кадрів у Рівненському інституті удосконалення кадрів

З 10 жовтня 1998 року бібліотекарем в приміщенні шкільного абонементу була Гаврилюк Галина Олексіївна яка працювала до 2002 року.

В 2002 році  згідно рішення Рівненської обласної ради проводився експеримент по об’єднанню шкільних бібліотек з сільськими. І в 2002 відбулося об’єднання бібліотека стала називатися Публічно-шкільна бібліотека філія №27 КЗ «Березнівської ЦСПШБ» і займає одну кімнату в приміщенні сільської ради та одну кімнату в школі. На час 2015 року  фонд   бібліотеки нараховує: шкільний абонемент 12384 примірників літератури з них: 7047  підручників та 12 журналів, а також 32 електронних ресурси, сільський абонемент 6945 примірників літератури з них  93 журналів, 8 електронних.  Об’єднання бібліотек дало змогу якісніше обслуговувати читачів, особливо школярів. Працівники бібліотеки проводять різноманітні заходи, зустрічі з цікавими людьми,


                                                Творча зустрія з Іриною Баковецькою
                                                                    Літні тераси



                                               Проводяться різноманітні масові заходи
почали ефективніше працювати клуби за інтересами «Казкарик» в школі, та «Умілі ручки» в приміщенні сільської бібліотеки.




                                                      Засідання клубу "Умілі ручки"
Працівниками бібліотеки практикується книгоношення.



Працюємо з різними категоріями користувачів.






Беремо активну участь в художній самодіяльності




В 2003 році за рахунок коштів спонсорів було придбано 139 книг на суму 1000 грн.

Після Гаврилюк Г.О. обов’язки завідуючої бібліотекою в шкільному абонементі виконувала Пономаренко Світлана Анатоліївна з 02 січня 2003 по жовтень 2011 року.


                                     




Пономаренко С.А. активно працювала з дітьми, приймала участь у різноманітних заходах, акціях, конкурсах  і нагороджена: почесною грамотою управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації за перемогу  в обласному етапі Всеукраїнської акції «Живи книго!» начальника управління освіти І.Вєтрова, відділу освіти Березнівської райдержадміністрації за перемогу в ІІ районному етапі Всеукраїнської акції «Живи книги!» начальника відділу освіти В.Литвинчука, грамотою  начальника відділу освіти В.Литвинчука за І місце у районному огляді-конкурсі на краще збереження навчальної книги «Живи книго!», директора ЦСПШБ Л.Гарбар за вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи, подякою відділу культури Березнівської районної державної адміністрації за успіхи у розвитку бібліотечної справи, приймала активну участь у художній самодіяльності школи, була учасником шкільного хору.

З 2011- по серпень 2013 року бібліотекою завідувала Коваль Наталія Віталіївна.





Вона приймала участь у Всеукраїнській акції «Живи книги!», організовувала роботу гуртка «Казкарик», «Книжкова лікарня». Освіта вища- спеціальність бібліотекар-бібліограф.

В 2013 році працівники бібліотеки взяли участь в конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до інтернету» започаткований Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у рамках програми «Бібліоміст» для українських публічних бібліотек і стала його переможцем. Відповідно до проекту було отримано  безкоштовно 3 комп’ютери, принтер, сканер. Згідно умов конкурсу 1 комп’ютер для бібліотеки закупила Зірненська сільська рада, яку очолює Старінській Віталій Сергійович. І завдяки сільському голові жителі нашого села отримали безкоштовний доступ до мережі Інтернет, який оплачує сільська рада.

З серпня 2013 року в шкільному абонементі  на посаді завідуючої бібліотекою почала працювати Чабан Ольга Миколаївна



Проводяться декламування віршів, та уривків творів українських класиків 
                                             
   В бібліотеці впроваджуються нові методи залучення та заохочення дітей до читання, такі як виставки-інсталяції



В грудні 2013 року відбулося урочисте відкриття пункту безкоштовного доступу до мережі інтернет.



В 2014 році бібліотекар Саванчук В.В  пройшла  трьохмодульне навчання при Рівненській обласній бібліотеці


Це дало змогу надавати інформацію та пройти навчання користування  комп’ютером різним віковим категоріям читачів.



        




 



 Користувачі мають можливість отримати правову, професійну, психологічну допомогу, долучатися до управлінської діяльності, брати участь в законотворчих процесах . В бібліотеці діти отримати основи безпечної роботи в Інтернеті, провести цікаве дозвілля, отримати нові знайомства, мати безперервну самоосвіту. Сучасні користувачі бібліотеки мають змогу прийти в бібліотеку і отримати те, що їх цікавить.


 За допомогою мережі Інтернет користувачі мають  можливість користуватися електронною поштою, Скайпом, робити замовлення в інтернет-магазинах, мати доступ до необмежених ресурсів мережі Інтернет. Публічно-шкільна бібліотека стала справжнім центром життя громади, а працівники бібліотеки мають змогу проводити різноманітні заходи пов’язані з використання інноваційних технологій, створювати власні електронні ресурси, власну сторінку в мережі Інтернет.

27-29 травня 2014р. Чабан О.М. приймала участь у Літній школі молодих бібліотекарів «Сучасна бібліотека: нові можливості для молоді»  і отримала сертифікат Рівненського обласного відділення УБА та Рівненської обласної бібліотеки для молоді. Освіта вища – РДГУ спеціальність інформатика, в 2014 вступила на навчання (здобуття другої вищої освіти)  до РДГУ за спеціальністю бібліотекознавство, бібліографознавство, книгознавство,  організовує роботу гуртків «Казкарик», «Книжкова лікарня».
І надалі працівниками бібліотеки регулярно проводяться засідання клубу «Умілі ручки»  та постійно робимо виставки робіт учасників клубу.




 Проводимо віртуальні подорожі , уроки, презентації.






Беремо участь в онлайн зустрічах.
















В.Саванчук  взяла участь у акції «100 000 книг для сільської бібліотеки» від Фонду Дарини Жолдак і отримала   приз для бібліотеки - книги.

 
24 листопада 2016 року в приміщенні публічно-шкільної бібліотеки с. Зірне відбулося відкриття «Центру обслуговування громадян електронною офіційною інформацією», де користувачі бібліотеки зможуть мати доступ до:

}  до ресурсів органів державної влади та місцевого самоврядування

}  до переліку адміністративних послуг регіонального рівня

}  отримання послуги електронної доставки документів

}  навчання  ком’ютерної грамотності для різної вікової категорії людей

}  реєстрацію у пробному тестуванні по ЗНО

}  реєстрацію дитини в дошкільний заклад

}  спілкування з рідними та друзями в режимі он-лайн

}  оплату комунальних платежів в електронному форматі

}  замовлення квитків на транспорт

}  здійснення покупки он-лайн

}  обрати навчальний заклад, скласти резюме та розмістити його на сайтах із працевлаштування

}  знайти лікаря чи організувати візит до медичного закладу

}  розвивати власні хобі, переглянути цікаві веб-ресурси

}  віртуально відвідати об’єкти зеленого туризму

}  бути в курсі новин краю, країни та світу тощо.

 


А також користувачі Центру обслуговування громадян можуть:


- самостійно здійснювати пошук офіційної інформації в мережі Інтернет

- отримати допомогу бібліотекаря у пошуку правової інформації

- роздрукувати необхідні матеріали та документи
 

Всі ці послуги  будуть надаватися на безкоштовній основі окрім додаткових послуг, які визначені б-кою відповідно до нормативної бази:

}  електронна доставка документів

}  ксерокопіювання

}  сканування

вивід результатів пошуку інформації на паперові та електронні носії, тобто ті, які потребують витратних матеріалів.

А тому розвиток та впровадження електронних послуг у бібліотеках на сьогодні є невід’ємною частиною співпраці влади, бібліотеки та громади.

         Послугами  Центру має право користуватися кожен громадянин, який є користувачем бібліотеки. 
 
Тож запрошуємо жителів  села відвідати нашу бібліотеку і скористатися наданими послугами.
 









 

Працівники бібліотеки взяли участь в районному конкурсі "Виставка пасхальних кошиків"



 

 

 

 

 


Немає коментарів:

Дописати коментар